gramyfair
youtube-icon-black

Tenis


Podwaliny pod działalność klubu tenisowego FST Sport Team Toruń sięgają momentu nawiązania współpracy z wieloletnim zawodnikiem i doświadczonym trenerem Panem Piotrem Lencem. Z wykorzystaniem jego wiedzy i przy wsparciu organizacyjnym ze strony Stowarzyszenia powstała chłopięca drużyna tenisowa, która za cel postawiła sobie rywalizację sportową w pełnym tego słowa znaczeniu. Drużyna składa się na chwilę obecną z czterech zawodników z roczników 2003/2004 posiadających licencje zawodnicze Polskiego Związku Tenisowego i biorących aktywny udział organizowanych w całym kraju turniejach. Chłopcy otoczeni są fachową opieką trenerską pod przewodnictwem wspomnianego Piotra Lenca, którego dzielnie wspiera przedstawiciel młodego pokolenia, niegdyś utytułowany zawodnik w kategoriach młodzieżowych – Filip Lewicki. Z dotychczasowych sukcesów młodego klubu należy wymienić chociażby zdobyty w marcu 2015 roku tytuł Wice-Mistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w deblu. Oprócz drużyny Skrzatów Stowarzyszenie FST Sport Team jest również reprezentowane przez pojedyncze zawodniczki w kategoriach Skrzatek i Kadetek.
Nasze Stowarzyszenie jest również aktywnym organizatorem turniejów tenisowych pod egidą Polskiego Związku Tenisowego. Turnieje te cieszą się dużą popularnością wśród zawodników nie tylko z naszego regionu ale również z całego kraju. Sportowa rywalizacja wpływa korzystnie na formę i rozwój młodych zawodników i daje im szanse zdobywania punktów, które pozwalają im piąć się w górę w oficjalnych rankingach PZT.

Na chwilę obecną w Klubie działa chłopięca drużyna FST Sport Team, reprezentująca Stowarzyszenie w rozgrywkach PZT w kategorii Skrzatów. Grupa spotyka się na treningach od 3 do 4 razy w tygodniu. Miejscem zajęć w sezonie letnim są korty zlokalizowane w Toruniu przy ulicy Świętopełka. Zajęcia trwają od 1,5 h do 2 h i oprócz treningu umiejętności typowo tenisowych przeprowadzane są również ćwiczenia ogólnorozwojowe. Treningi odbywają się w godzinach popołudniowych a dodatkowo nasi zawodnicy mają możliwość zorganizowania z trenerem zajęć indywidualnych oraz sparingów pomiędzy sobą w innym, dowolnym terminie niż czas treningów.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do klubu zapraszamy do kontaktu i widzimy się na kortach! Kontakt: Piotr Lenc, kom: +48 604 935 241, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.